«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները հյուրընկալել են տարբեր երկրների երիտասարդների
Եվրոպական միության «Էրազմուս պլյուս» ծրագրի աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող «Երիտասարդների մասնակցությունն ընտրական գործընթացներին» եւ «Կամավորական աշխատանքի ճանաչման կարեւորությունը» դասընթացների մասնակիցները մարտի 4-ին այցելել են ՀՀ Ազգային ժողով: Նրանց հետ հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Կոստանյանն ու  Սարգիս Ալեքսանյանը:
Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով:  Երիտասարդները հետաքրքրվել են մեր երկրում իրականացվող երիտասարդական քաղաքականությունից, ընտրական գործընթացներին նրանց մասնակցությունից: Հարցեր են հնչել կամավորական աշխատանքի կարեւորության, կրթական, տնտեսական եւ տարբեր ոլորտների խնդիրների վերաբերյալ:
Աննա Կոստանյանը կարեւորել է երիտասարդության դերն ու նշանակությունը մեր երկրի զարգացման գործում, ինչպես նաեւ նրանց ներգրավվածությունը տեղի ունեցող հասարակական եւ քաղաքական գործընթացներին:
Սարգիս Ալեքսանյանը նշել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը կարեւորում է Եվրամիության հետ հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը տարբեր ոլորտներում:
«Երիտասարդական ակումբների դաշնություն»հասարակական կազմակերպության նախագահ Ատոմ Մխիթարյանը արժեւորել է ընտրական գործընթացին երիտասարդների մասնակցությունը՝ նշելով, որ մեր երկրի երիտասարդության կեսից ավելին է մասնակցում ընտրություններին, իսկ եվրոպական մի շարք երկրներում այն շուրջ 20-30 տոկոս է:

Фракция “Просвещенная Армения” приняла представителей молодежи разных стран
4 марта участники проводимых в Армении при содействии программы ЕС   “Эразмус+” курсов “Участие молодежи в избирательных процессах” и “Важность волонтерской работы” посетили НС. С ними встретились депутаты фракции “Просвещенная Армения” А.Костанян и С.Алексанян.
В беседе, прошедшей в формате вопросы-ответы, молодежь интересовалась проводимой в РА молодежной политикой, участием ее в избирательных процессах страны. Подняты вопросы о важности волонтерской работы, проблемах в образовательной, экономической и других сферах.
А.Костанян подчеркнула роль и значение молодежи в развитии РА, а также вовлеченность ее в общественно-политические процессы.
С.Алексанян отметил, что фракция “Просвещенная Армения” придает значение развитию и углублению отношений с ЕС.
Председатель общественной организации “Федерация молодежных организаций” А.Мхитарян оценил участие молодежи в избирательных процессах, отметив, что более половины молодых людей Армении участвует в выборах, а в ряде европейских стран они составляют лишь около 20-30%.