«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները հյուրընկալել են տարբեր երկրների երիտասարդների
Եվրոպական միության «Էրազմուս պլյուս» ծրագրի աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող «Երիտասարդների մասնակցությունն ընտրական գործընթացներին» եւ «Կամավորական աշխատանքի ճանաչման կարեւորությունը» դասընթացների մասնակիցները մարտի 4-ին այցելել են ՀՀ Ազգային ժողով: Նրանց հետ հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Աննա Կոստանյանն ու  Սարգիս Ալեքսանյանը:
Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով:  Երիտասարդները հետաքրքրվել են մեր երկրում իրականացվող երիտասարդական քաղաքականությունից, ընտրական գործընթացներին նրանց մասնակցությունից: Հարցեր են հնչել կամավորական աշխատանքի կարեւորության, կրթական, տնտեսական եւ տարբեր ոլորտների խնդիրների վերաբերյալ:
Աննա Կոստանյանը կարեւորել է երիտասարդության դերն ու նշանակությունը մեր երկրի զարգացման գործում, ինչպես նաեւ նրանց ներգրավվածությունը տեղի ունեցող հասարակական եւ քաղաքական գործընթացներին:
Սարգիս Ալեքսանյանը նշել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը կարեւորում է Եվրամիության հետ հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը տարբեր ոլորտներում:
«Երիտասարդական ակումբների դաշնություն»հասարակական կազմակերպության նախագահ Ատոմ Մխիթարյանը արժեւորել է ընտրական գործընթացին երիտասարդների մասնակցությունը՝ նշելով, որ մեր երկրի երիտասարդության կեսից ավելին է մասնակցում ընտրություններին, իսկ եվրոպական մի շարք երկրներում այն շուրջ 20-30 տոկոս է:

Representatives of Bright Armenia Faction Host Young People of Different Countries
On March 4, by the support of Erasmus + programme of the European Union the participants of the courses Young People's Participation in Electoral Processes and Importance of Voluntary Work Recognition being implemented in Armenia visited the RA National Assembly. The deputies of the RA NA Bright Armenia Faction Anna Kostanyan and Sargis Aleksanyan met with them.
The meeting went on in the Q & A format. The young people were interested in the youth policy being implemented in our country and their participation in the electoral processes. Questions were voiced about the importance of the voluntary work, the problems of educational and economic and different spheres.
Anna Kostanyan highlighted the role and significance of the youth in the development of our country, as well as their involvement in the ongoing public and political processes.
Sargis Aleksanyan has noted that the Bright Armenia Faction emphasizes the development and deepening of the relations with the European Union in different spheres.
The Chairman of the NGO Alliance of Youth Clubs Atom Mkhitaryan has evaluated the young people's participation in the electoral process, noting that more than half of the youth of our country, and it is 20-30% in a number of countries.